Laden Evenementen

« Alle Evenementen

  • Dit evenement is voorbij.

MACHIN TRUC – Theater der dingen #3

23 februari 2025 @ 15:00 - 17:00

Agnes Limbos + partner(s) met “Visuele Poëziekes”
www.garecentrale.be

De Compagnie Gare Centrale werd in 1984 opgericht door Agnès Limbos :
– creëerde 15 korte of lange shows
– brengt objectentheater zoals andere mensen de trein nemen
– toert met shows hier en overal elders
– bracht tot op heden meer dan 3.500 voorstellingen
– organiseert masterclasses & projecten op theaterfestivals – ondersteunt jonge makers in hun artistieke projecten
– ensceneert shows voor alle doelgroepen…

Agnès Limbos, is de hogepriesteres van het objectentheater.
Ze beoefent de kunst van het detail, vertolkt har verhalen via de kracht van het object op zich, met een talent voor enscenering, en met een neorme inzet en humor. Ze focust vooral op de creatie van shows, maar neemt ook de distributie en de productie ervan op zich, met oog voor elke doelgroep, ook voor het jonge publiek. Organiseerde bovendien, in samenwerking met het Théâtre de la Balsamine, van 2002 tot 2008 een « internationaal festival » in Brussel.

Agnès Limbos heeft als actrice-creator een heel persoonlijke aanpak. Via haar shows en samenwerkingen probeert ze kwaliteitsvol populair theater te brengen, met veel gevoel,
vertrekkend van het hybride begrip van het universum : magie/realiteit, tragedie/komedie.
Het is een instinctieve zoektocht naar een visuele- en lichaamstaal die voortdurend evolueert.

Ze hoopt nog lang het leven in al zijn facetten op haar poëtische operatietafel te blijven ontleden.

In het kader van Machin Truc brengt zij samen met enkele van haar leerlingen 3 visuele poëziekes.

  • « Chronique des épices » (25 min) door Lucas Jacquemin
  • « Les Petits Suicides » (20 min ) van Giulio Molnár gebracht door Olivia Molnár
  • « Histoires d’ amour » (15 min) door Agnes Limbos

Tickets : reserveer hier
Organisatie: vzw Geert van Bruaene met medewerking van TOF Théâtre en Alibicollectief

 

Jaarprogramma MACHIN TRUC • Theater der dingen in het GOUDBLOMMEKE

Het spel met objecten was de eerste theatervorm. Eeuwenlang waren we vertrouwd met poppen en figuren. Nu gaan meer en meer makers verhalen vertellen met voorwerpen en beelden. Hoe moet je dat omschrijven? Figurentheater? Poppentheater? Objectentheater? Visueel verteltheater?
‘Theater der dingen’ klinkt wel artistieker dan poppenkast.

Vroeger speelde dat artistiek vermaak zich af op kleinere locaties, zoals kelders, huiskamers, patronaatzaaltjes, achterzaaltjes in cafés, klaslokalen, op een stukje markt of plein. Maar sinds eind jaren tachtig werden we wereldwijd verrast door allerlei artistieke mengvormen in de theaterwereld. Dat zorgde ervoor dat poppen, mensen en dingen sindsdien niet alleen in een traditionele intieme setting, maar ook in schouwburgen of op bijzondere locaties te zien zijn.

Ook het Alibicollectief uit Brussel met Pat Van Hemelrijck ging daarin mee. Pat was in België één van de eersten die ook met objecten theater maakte; hij brak tv-kasten open, betrok de videocamera

in het spel, bracht later groteske spektakels op het kanaal, aan zee, in een walvis…

Voor MACHIN TRUC, ons jaarprogramma “Theater der dingen” in het Goudblommeke, werken we samen met Pat Van Hemelrijck, zowat de nestor van het Vlaams objectentheater.
Nu het objectentheater in Vlaanderen wat aan kracht heeft ingeboet, lijkt Brussel voor ons de ideale plek om een internationale link te leggen naar deze theatervorm.

Programma 24-25

Zondag 6 oktober 2024, 15u
“Coeur de patate” van Jeanne Guillou, student masterclas Mons.
Deel 2: “Dans l’atelier” van Alain Moreau met Angela Malvasi en Yannick Duret

Zondag 15 december 2024, 15u
“Envahisseurs” van Olivier Rannoux. Franse kunstenaar n.a.v. het internationaal festival van Tof Théâtre Maboule
www.compagnie-bakelite.com
Deel2; Pipou en Pascale  Hawaiaans Ukelele duo

Zondag 23 februari 2025, 15u
Agnes Limbos + partner(s) met “Visuele Poëziekes” .
www.garecentrale.b

Zondag 6 april 2025, 15u
“Chaud must go on” van Nicolas Laine, pas afgestudeerd Masterclass Mons en verbonden aan Tof Théâtre.     https://toftheatre.be
Deel 2:  “de valies van Kaat” van Kaat Bauters

Zondag 18 mei 2025, 15u
The making of met Max Vandervorst, Frederic en Pat Van Hemelrijck
www.alibicollectief.be

Gegevens

Locatie

Organisatoren

  • FV Geert van Bruaene
  • Alibicollectief
  • Tof Théatre